Akcie

posledné akcie
Primátorská simultánka
2015-09-13 | akcie

V piatok 11.9.2015 prebehla v podvečerných hodinách v priestoroch Domu stretávania KdV tradičná primátorská simultánka. Pre chladnejšie počasie sa uskutočnila v hracej miestnosti domáceho oddielu. 

Proti Tomášovi Andrášovi (Elo 2129), ratingovo tretiemu najsilnejšiemu hráčovi kežmarského družstva, sa postavil výber hráčov prevažne z domácich radov. Hostili bratia Ján a František Husákovci. Premiérovo si na prvú šachovnicu ako kapitán zasadol primátor, a náš člen, Ján Ferenčák.

Po úvodnom predslove vedúceho ŠO Eduarda Hagaru st., v ktorom privítal primátora, zástupcov nášho masmediálneho partnera- kežmarskej televízie a všetkých hráčov, nasledovala minúta ticha za zosnulého člena oddielu, Jána Gaborčíka.

Pred začatím samotnej simultánky privítal všetkých aj primátor Ján Ferenčák, a najmenším hráčom odovzdal drobný upomienkový predmet a malú sladkosť. 

Po oficiálnom úvode sa mohlo pristúpiť na samotnú hru. Na prvej šachovnici otvoril Tomáš, s bielymi figúrkami, partiu ťahom e4. Po dvoch hodinách sme mohli skonštatovať, že zápas vyhral Tomáš Andráš  výsledkom 11:2, keď protihráčom povolil len štyri remízy. Tie uhrali: Ján Ferenčák, Ľubomír Antal, Peter Vonglár a Ján Husák.

V priebehu celej akcie bolo zabezpečené malé občerstvenie, teplé i studené nápoje. Po skončení simultánky nasledovalo ešte krátke priateľské posedenie tých, ktorí vydržali až do konca.

Máme teda úspešne za sebou ďalší ročník primátorskej simultánky, a už teraz sa tešíme na ten nasledujúci.

 

 

 

 

 

1712x | Marcel
Fotogalérie:
Primátorská simultánka 2015
(celkom 19 fotiek)

ETICKÝ KODEX
šachistu MŠK KdV

  • váž si svoj klub a reprezentuj ho na spoločenskej a športovej úrovni podľa svojich možností a schopností
  • váž si súperov a správaj sa k ním s patričnou úctou
  • pristupuj k hre podľa pravidiel FIDE a súťažných poriadkov jednotlivcov a družstiev
  • usiluj o čo najlepší výsledok len hrou na šachovnici
  • na zápasy sa dostav včas a patrične pripravený
  • v súťažiach družstiev nenastupuj proti vlastnému klubu

Diagram


Biely na ťahu vyhrá

Hracia miestnosť

Dom stretávania KdV
Priekopa 2, Kežmarok