Akcie

posledné akcie
2. kolo Ligy mládeže Spiša
2015-11-21 | GPX turnaje

V sobotu, 21.11.2015, sme zorganizovali 2. kolo Ligy mládeže Spiša, série turnajov, ktorých výsledky sa započítavajú do GPX mládeže. Turnaj bol organizovaný v spolupráci so ZŠ Dr. Daniela Fischera, v jej priestoroch. Okrem GPX turnaja prebiehal paralelne turnaj mládeže nad 14 rokov, resp. s osobným koeficientom väčším ako 1400.

Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl, s tempom hry 2x15 minút. Turnaj otvoril riaditeľ turnaja Mgr. Eduard Hagara a riaditeľka ZŠ Dr. Fischera PaedDr. Iveta Slovíková. Pozrieť nás bola aj Kežmarská televízia.

GPX turnaja sa zúčastnilo 55 detí, a celkovým víťazom sa stal Rybovič Nikolas (Stará Ľubovňa), pred Matejom Lacušom (Slovan Smižany)- obaja 6 b. Tretie miesto vybojoval Tobias Budzák (Poprad), so ziskom 5,5 b.

V najmladšej dievčenskej kategórii, D08, pretavila svoj premiérový turnaj v zisk striebornej medaily naša Zojka Nevická. Pekný turnaj odohrala aj Natália Ferenčáková, a v kategórii D11 vybojovala taktiež 2. miesto. V kategórii D14 zabojovala Adelka Wagnerová, a obsadila 4. miesto.

Šimon Choma pokračuje v dobrých výsledkoch, v kategórii CH08 získal tretie miesto. V najpočetnejšej kategórii CH11 obsadil tretie miesto Roland Kaprál, a veľmi dobre obstáli aj: Timotej Soják, Daniel Duda a Martin Heutschy- všetci 4 b. Michalovi Chomovi, v kategórii CH14, sa po ťažkom žrebe ušlo "len" nepopulárne štvrté miesto.

Nadstavbovú časť vyhral Radovan Hurtuk (Sp. Stará Ves)- 6,5 b, pred Štefanom Dudaškom (ŠK CVČ Lendak)- 5,5b a Šimonom Rybkom (ŠK Poprad)- 5 b. Jakub Ferenčák neodohral najlepší turnaj, a zisk 4,5 b stačil na štvrté miesto.

Prví traja v každej kategórii získali vecné ceny, medaile a diplomy. Víťazi kategórii vybojovali aj pohár.

Za ceny ďakujeme sponzorovi turnaja, firme Brother a ZŠ Dr. Daniela Fischera, ktorej patrí veľká vďaka za vytvorenie výborných podmienok na turnaj. 

Výsledky GPX turnaja- celkovév kategóriáchchess-results.

Výsledky nadstavby- celkové, chess-results.

 

                                

 

         

 

 

 

 

 

 

 

3562x | Marcel

ETICKÝ KODEX
šachistu MŠK KdV

  • váž si svoj klub a reprezentuj ho na spoločenskej a športovej úrovni podľa svojich možností a schopností
  • váž si súperov a správaj sa k ním s patričnou úctou
  • pristupuj k hre podľa pravidiel FIDE a súťažných poriadkov jednotlivcov a družstiev
  • usiluj o čo najlepší výsledok len hrou na šachovnici
  • na zápasy sa dostav včas a patrične pripravený
  • v súťažiach družstiev nenastupuj proti vlastnému klubu

Diagram


Čierny na ťahu vyhrá

Hracia miestnosť

Dom stretávania KdV
Priekopa 2, Kežmarok