Akcie

posledné akcie
Liga mládeže Spiša- 2. kolo
2017-12-02 | GPX turnaje

V sobotu 25.11.2017 sme zorganizovali v spolupráci so ZŠ Dr. Daniela Fischera 2. kolo Ligy mládeže Spiša. Už tretí ročník otvorila riaditeľka ZŠ p. Slovíková a primátor mesta Kežmarok p. Ferenčák.

Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl, s tempom hry 2x15 min. Hlavného GPX turnaja sa zúčastnilo 68 detí, Open turnaja do 23 rokov 15 detí.

Víťazom GPX turnaja sa stal presvedčivo Lukáš Zumrík (TSČ- MŠK Martin)- 7 b, druhé miesto obsadil Florián Stolár (ŠK CVČ Lendak)- 6 b a tretie miesto vybojoval Samuel Hyroš (TJ LŠ VD Poprad)- 6 b.

Z našich zástupcov odohrala najlepší turnaj Natália Ferenčáková, ktorá skončila so ziskom 5 b na celkovom 12. mieste a vo svojej kategórii D11 to stačilo na 4. miesto.

Zhodne po 4 b získal Roland Kaprál- 9 miesto v kategórii C11, Daniel Duda- 7. miesto v kategórii C14, a Dominik Oravec- 11. miesto v kategórii C11. Príjemne prekvapil práve Dominik.

Martin Kalata odohral veľmi pekný turnaj a so ziskom 3 b obsadil v kategórii C08 6. miesto. Martin Černický zahral pod svoje možnosti a so ziskom 3b obsadil v kategorii C14 15. miesto.

Zojka Nevická vybojovala 2 b, čo stačilo v kategórii D11 na 9. miesto. Nikolas Nevický získal 1 b- v kategórii C08 10. miesto.

Svoj turnajový debut zažila Monika Koscelníková, a vyšiel jej nadmieru dobre. Získala 2 b a odniesla si prvenstvo v kategórii D08. Blahoželáme.

Výsledky na chess-results.

Open turnaj do 23 rokov ovládol domáci Jakub Ferenčák so ziskom 6 b, pred Marošom Kotlárom (ŠK Bijacovce)- 6b a Branislavom Jadroňom (TJ Slovan Smižany)-4,5 b.

Katgóriu dievčat vyhrala Lenka Bidulská (TJ Slávia Košice)- 4,5 b, pred Zuzanou Zvarovou (ZŠ Komenského Smižany)- 3 b a Teréziou Kučerovou (Sp. Stará Ves)- 3 b.

Výsledky na chess-results.

2649x | Marcel

ETICKÝ KODEX
šachistu MŠK KdV

  • váž si svoj klub a reprezentuj ho na spoločenskej a športovej úrovni podľa svojich možností a schopností
  • váž si súperov a správaj sa k ním s patričnou úctou
  • pristupuj k hre podľa pravidiel FIDE a súťažných poriadkov jednotlivcov a družstiev
  • usiluj o čo najlepší výsledok len hrou na šachovnici
  • na zápasy sa dostav včas a patrične pripravený
  • v súťažiach družstiev nenastupuj proti vlastnému klubu

Diagram


Biely na ťahu vyhrá

Hracia miestnosť

Dom stretávania KdV
Priekopa 2, Kežmarok