Aktuality

posledné aktuality
M-SR v bleskovom šachu
2019-05-19 | M-SR dospelých

V sobotu 18. mája sa v Topoľčanoch konali Majstrovstvá SR v bleskovom šachu. V 83-člennom poli šachistov sa predstavili aj traja naši hráči - Tomáš Andráš, Pavol Endrész a Jakub Ferenčák.

Tomáš Andráš a Pavol Endrész získali zhodne 8,5 bodu v 15 kolách a prakticky obhájili svoje nasadenie, keď skončili na 24. (Tomáš), resp. 27. mieste (Pavol). Jakubovi Ferenčákovi došli v závere sily (prehral posledné 4 kolá), a tak mu so ziskom 6 bodov patrilo konečné 65. miesto.

Turnaj bol pomerne solídne obsadený - 14 hráčov s medzinárodným titulom, z toho 2 veľmajstri. Víťazom sa stal IM Viktor Gažík, aktuálny majster sveta do 18 rokov.