Aktuality

posledné aktuality
Talent V.
2018-02-25 | GPX mládeže

V sobotu 24.2.2018 usporiadala Liptovská šachová škola v poradí už 5. turnaj zo seriálu Talent. Výsledky turnaja sa započítavajú do GPX mládeže Slovenska.

Hralo sa švajčiarskym systémom, 2x15 min a 5 sec bonifikácia na ťah. Turnaja sa zúčastnilo 82 detí a mal medzinárodný charakter vďaka účasti Beskydskej šachovej školy.

Celkovým víťazom sa stal Lukáš Strapec (ŠK junior B. Bystrica), so ziskom 6,5 b, pred Karolom Kostelanským (ŠK Považské Podhradie) a Matyášom Kaňákom (Beskydská šachová škola)- obaja 6 b.

My sme mali zastúpenie troch hráčov. Najlepší výsledok uhral Daniel Duda, ktorý odohral bodovo svoj najlepší tohtoročný turnaj a so ziskom 5 b obsadil konečné 11. miesto. Vo svojej kategórii do 14 rokov to znamenalo 5. miesto.

Dominik Oravec zastabilizoval svoje výkony, získal 4 b a obsadil konečné 24. miesto, vo svojej vekovej kategórii do 11 rokov to stačilo na 9. miesto.

Martin Kalata odohral taktiež bodovo najlepší turnaj a so ziskom 4 b obsadil konečné 36. miesto. Vo svojej kategórii do 8 rokov to znamenalo pekné 5. miesto.

Výslesky na chess-results.

Paralelne s GPX turnajom sa odohralo 3. a 4. kolo turnaja O pohár LŠŠ. Tento turnaj sa hrá s tempom hry 2x60 min a 30 sec bonifikácia na ťah. Oba svoje zápasy Jakub Ferenčák presvedčivo vyhral.