Aktuality

posledné aktuality
M-SR v rapid šachu mládeže
2019-05-27 | mládež

V sobotu 25. mája sa v Ružomberku konali Majstrovstvá SR v rapid šachu mládeže vo všetkých vekových kategóriách od 8 do 20 rokov. Náš klub reprezentovalo 6 mladých šachistov.

Najlepší výsledek z našich uhrala Monika Koscelníková v najmladšej dievčenskej kategórii (D08), keď získala 5 bodov zo 7 partií a obsadila 4. miesto. Rovnaký počet bodov mali aj dievčatá na 2. a 3. mieste, z medailových pozícií odsunulo Moniku len horšie pomocné hodnotenie. Ale aj tak veľmi pekný výsledok, navyše Monika uhrala s medailistkami 2 body. Gratulujeme!

Ostatní hrali na úrovni svojho nasadenia, nikto sa nedostal do najlepšej desiatky. V kategórii CH16 hral Jakub Ferenčák, ktorý v konkurencii 38 hráčov získal 3,5 bodu a obsadil 16. miesto. V najpočetnejšej kategórii CH14 (54 hráčov) obsadil Daniel Duda 21. miesto, keď získal 4 body. Medzi 12-ročnými chlapcami získal Roland Kapral 3 body a obhájil svoje nasadenie (33. miesto z 50 hráčov). V konkurenci 43 chlapcov do 10 rokov sa predstavili dvaja naši šachisti - Dominik Oravec (14. miesto, 4 body) a Martin Kalata (31. miesto, 3 body).

Pekné 9. miesto v kategórii CH14 obsadil Šimon Rybka z Popradu, ktorý v minulej sezóne hosťoval za naše A-družstvo v 1. lige.