Akcie

posledné akcie
Záverečný rapid turnaj
2015-07-19 | miestny turnaj

V sobotu, 18.7.2015, sa uskutočnil 4. záverečný turnaj v rapid šachu jednotlivcov. Miestom konania bolo opäť útulné prostredie podniku Berg Wine&Cafe, Hradné námestie 36. Doobedné počasie nám prialo, a tak sa hralo na terase, s krásnym výhľadom na Kežmarský hrad. V poobedných hodinách sa blýskalo nad Tatrami, prišli prehánky, tak sme operatívne zredukovali počet kôl na šesť.

Hralo sa klasicky, švajčiarskym systémom, 2x15 minút. Počet účastníkov turnaja bol menší, ako počet prihlášok. Aj to prinášajú prázdninové termíny turnajov.

Turnajovým víťazom sa stal suverén, kežmarský odchovanec a v súčasnosti člen ŠK Modra, Vladimír Škára , s plným bodovým ziskom- 6 b. Striebornú priečku obsadil po výbornom výkone, a dôležitej výhre v poslednom kole s priamym konkurentom Pavlom Minarčákom (ŠO Levoča), domáci Ľubomír Antal- 5 b. Ešte krajší výsledok sa podaril Šimonovi Rybkovi, ktorý získal bronz v celkovom hodnotení, a zlato v kategórii detí, so 4 b. Tretie miesto v kategórií dospelých pripadlo Pavlovi Minarčákovi.

Druhé miesto v kategórii detí získal s 3 b a lepším pomocným hodnotením Samuel Čmil (ŠK Poprad), tretie miesto pripadlo Katke Dudaškovej- tiež 3 b (ŠK CVČ Lendak). Žiaľ z našich mládežníkov sa turnaja nezúčastnil nikto.

Víťazi kategórií si odniesli poháre, a každý z účastníkov obdržal vecnú cenu.

Viac na chess-results.

Týmto turnajom sa uzavrel 1. ročník kežmarského maratónu. A tak sa vyhodnocovalo aj celkové poradie v oboch kategóriách, po štyroch turnajoch.

V kategórii dospelých sa stal celkovým víťazom domáci Tomáš Andráš, so ziskom 38 b. Druhé miesto si turnajovým víťazstvom zabezpečil Vladimír Škára (ŠK Modra)- 32 b. Tretie miesto získal Pavol Minarčák (ŠO Levoča), so ziskom 23 b.
Prví traja si rozdelili finančné odmeny vo výške 50 - 30 -20 eur.

V kategórii detí sa stal celkovým víťazom Šimon Rybka (ŠK Poprad), ktorý nazbieral 40 b. Druhé miesto pripadlo tesne Samuelovi Čmilovi (ŠK Poprad), so ziskom 34 b. Jakub Ferenčák z domáceho oddielu získal celkovo 33 b a obsadil 3. miesto.
Prví traja obdržali medaile.

Konečné poradie- deti, dospelí.

O občerstvenie v podobe džúsov, vody, kávy a chutnej štrúdle sa postarali majitelia podniku, ktorým za všetko veľmi pekne ďakujeme.

Pozrieť nás prišla aj Kežmarská televízia. Veríme, že v podobných turnajoch budeme pokračovať aj budúcu šachovú sezónu.