Turnaje

posledné turnaje
Talent IV.
2016-01-24 | GPX turnaje

V sobotu 23.1.2016 sa v Liptovskom Mikuláši uskutočnilo už štvrté kolo šachového podujatia Talent. Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl, s tempom hry 2x15 minút a 5 sekundová bonifikácia na ťah. Turnaja sa zúčastnilo 77 detí. Víťazom sa stal Dominik Pecháček (B. Bystrica), so ziskom 6,5 b. Druhé miesto obsadil Dominik Boba (Martin), ktorý získal 6 b a tretie miesto s 5,5 b ukoristila Kristína Šubjaková (Liptovská šachová škola).

Z našich zástupcov odohrala opať výborný turnaj Natália Ferenčáková, ktorá obsadila so ziskom 5 b celkové 15. miesto a v kategórii D11 to stačilo na strieborné umiestnenie. Po štyri body získal Michal Choma (celkové 21. miesto), od ktorého sa čaká na podobných podujatiach bodik viac, a Daniel Duda (celkové 33. miesto), ktorý potvrdzuje tohtoročný výkonnostný rast.

Naopak Roland Kaprál sa tento rok nevie dostať zo svojho tieňa, a jeho rýchle ruky ho oberajú o body, i lepšie umiestnenia. So ziskom 3,5 b obsadil celkové  36. miesto.

Zhodne po 3 body získali: Adam Kriššák (42. miesto), Viktor Lipčák (55. miesto) a Šimon Choma (51. miesto), v kategórii CH08 šieste miesto.