Turnaje

posledné turnaje
Školské majstrovstvá prešovského kraja
2014-11-28 | turnaj- mládež

V Humennom sa dnes uskutočnili Majstrovstvá prešovského kraja v rapid šachu žiakov a žiačiek. Turnaj bol postupový, zúčastnili sa ho prví traja v oboch kategóriách z jednotlivých okresov.

Hralo sa švajčiarskym systémom, s tempom 2x15 min, plus 3 sekundy na ťah, na 7 kôl.

Chlapcov bolo 32, a kežmarský šachový oddiel reprezentovali Jakub Ferenčák (nasadený ako č.12) a Dávid Šebest (nasadený ako č.31).

Výborný výkon opäť predviedol Jakub, ktorý ziskom 5,5 bodu obsadil krásne 3. miesto a kvalifikoval sa na Majstrovstvá Slovenska. Cennou je hlavne remíza s Jonášom Dujavom (Elo 1929).
Dávid Šebest po slabšom štarte zachraňoval solídne umiestnenie, a nakoniec so ziskom 3 bodov delil 19.-24.miesto.

Víťazom sa stal Richard Volčko, 6b (Bardejov), druhé miesto obsadil Jonáš Dujava, 5,5b (Prešov)- hrajúci na licenciu 1. ligu za kežmarské Á- čko.

Kategórie žiačok sa zúčastnilo 26 hráčok. Zvíťazila Dominika Ferková, 6,5b (Bardejov), pred Líviou Šromovskou, 5,5b (Ľubica) a Janou Barutovou, 5b (Bardejov).